Wpisy

Zasady działania lamp gazowych

Lampy gazowe nie są archaicznym przeżytkiem. Wciąż używa się ich podczas kempingów czy biwaków. Omawiamy zasady ich działania i wyjaśniamy, czy lampę gazową można zasilać gazem z butli turystycznej. (więcej…)

Jak zadbać o prawidłową wentylację kotłowni gazowej?

Gaz to wydajne źródło energii, dlatego jest coraz częściej wykorzystywany jako surowiec grzewczy w gospodarstwach domowych. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie podczas użytkowania kotłów na gaz grzewczy. Podpowiadamy, jak zadbać o prawidłową wentylację w kotłowni gazowej. (więcej…)

Perspektywy paliw gazowych w dobie elektromobilności

W dobie postępujących gwałtownie zmian klimatycznych państwa kładą coraz większy nacisk na rozwój niskoemisyjnego i zeromisyjnego transportu, zarówno publicznego, jak i indywidualnego. Jednym z głównych jego obszarów ma być elektromobilność, czyli masowe wprowadzanie do ruchu drogowego autobusów i samochodów elektrycznych. Czy zatem samochody z autogazem będą miały rację bytu? (więcej…)

Czy samochody na LPG w czasie jazdy zużywają benzynę?

Niższe ceny paliwa gazowego, łatwa dostępność stacji autogazu w całej Polsce i większy komfort jazdy – to najważniejsze zalety, o których mówi się w kontekście opłacalności posiadania instalacji LPG. Nie wszyscy jednak wiedzą, że samochód z gazem LPG wciąż zużywa benzynę. W jakich sytuacjach to następuje i czy w związku z tym autogaz w samochodzie naprawdę się opłaca? (więcej…)

Na co zwrócić uwagę, wybierając dystrybutora gazu płynnego?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup instalacji gazowej do ogrzewania domu lub montaż stacji autogazu w samochodzie. Powodów jest kilka – począwszy od niższych cen gazu w porównaniu do innych źródeł energii lub paliw, a skończywszy na aspektach związanych z ochroną środowiska. Jednak, żeby móc korzystać z gazu płynnego w sposób bezpieczny i ekonomicznie korzystny, należy wybrać rzetelnego dystrybutora gazu płynnego. Doradzamy, czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego dostawcy. (więcej…)

Jak dobrać pojemność butli gazowej do zapotrzebowania?

Gaz płynny jest wydajnym, niedrogim i ekologicznym źródłem energii w domach i wielu różnych miejscach. Z jego pomocą można ogrzewać domy jednorodzinne, mieszkania, domki letniskowe, ale również używać go do przygotowywania posiłków podczas grilla, campingów czy biwaków. W tym celu warto zaopatrzyć się w butle gazowe. Ale jak dobrać pojemność butli z gazem do zapotrzebowania? (więcej…)

Co właściwie oznacza skrót LPG?

Ze skrótem LPG spotkał się każdy, kto korzystał ze stacji Auto-Gazu. Wyjaśniamy, czym jest gaz LPG, gdzie się go używa i jakimi walorami się odznacza. (więcej…)

Jaki olej nadaje się do silnika z instalacją LPG?

Wielu kierowców decyduje się na założenie instalacji LPG w swoim samochodzie z powodu niższych cen paliwa gazowego. Jednak również w silnikach napędzanych gazem trzeba co pewien czas wymieniać olej. Podpowiadamy, jaki olej należy dobrać do instalacji gazowej. (więcej…)

Błędy przy wyborze i montażu przydomowego zbiornika gazu

Instalacje gazowe, służące do ogrzewania domu są bardzo popularne. Ten rodzaj paliwa jest znacznie tańszy w porównaniu do pozostałych dostępnych źródeł opału. Do tego ogrzewanie domu za pomocą gazu nie wymaga ingerencji ludzkiej, więc jest bajecznie łatwej. Montaż przydomowego zbiornika na gaz należy dokładnie zaplanować, podobnie jak wybór rodzaju zbiornika. Nie wgłębiając się w temat, możemy popełnić wiele błędów, co może skutkować problemami z instalacją. (więcej…)

Konserwacja i przeglądy kotłów na gaz płynny

Gaz płynny jest jedną z najbardziej popularnych substancji wykorzystywanych do ogrzewania. Do jego spalania wykorzystuje się specjalne kotły. Dużą zaletą tego rodzaju paliwa jest uniwersalność, można wykorzystać go zarówno do ogrzania domu, jak i do zasilania kuchenki gazowej. Charakteryzuje się dużą wydajnością spalania i niską ceną. Taka ilość zalet wpływa na jego rosnącą popularność. Jednak wykorzystując kocioł na gaz płynny, należy pamiętać o regularnych przeglądach i konserwacji. Dzięki temu kocioł będzie pełnił dobrze swoje funkcje przez długi czas bez żadnych awarii. (więcej…)