Wpisy

Na co zwrócić uwagę, wybierając dystrybutora gazu płynnego?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup instalacji gazowej do ogrzewania domu lub montaż stacji autogazu w samochodzie. Powodów jest kilka – począwszy od niższych cen gazu w porównaniu do innych źródeł energii lub paliw, a skończywszy na aspektach związanych z ochroną środowiska. Jednak, żeby móc korzystać z gazu płynnego w sposób bezpieczny i ekonomicznie korzystny, należy wybrać rzetelnego dystrybutora gazu płynnego. Doradzamy, czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego dostawcy. (więcej…)

Jak dobrać pojemność butli gazowej do zapotrzebowania?

Gaz płynny jest wydajnym, niedrogim i ekologicznym źródłem energii w domach i wielu różnych miejscach. Z jego pomocą można ogrzewać domy jednorodzinne, mieszkania, domki letniskowe, ale również używać go do przygotowywania posiłków podczas grilla, campingów czy biwaków. W tym celu warto zaopatrzyć się w butle gazowe. Ale jak dobrać pojemność butli z gazem do zapotrzebowania? (więcej…)

Co właściwie oznacza skrót LPG?

Ze skrótem LPG spotkał się każdy, kto korzystał ze stacji Auto-Gazu. Wyjaśniamy, czym jest gaz LPG, gdzie się go używa i jakimi walorami się odznacza. (więcej…)

Jaki olej nadaje się do silnika z instalacją LPG?

Wielu kierowców decyduje się na założenie instalacji LPG w swoim samochodzie z powodu niższych cen paliwa gazowego. Jednak również w silnikach napędzanych gazem trzeba co pewien czas wymieniać olej. Podpowiadamy, jaki olej należy dobrać do instalacji gazowej. (więcej…)

Błędy przy wyborze i montażu przydomowego zbiornika gazu

Instalacje gazowe, służące do ogrzewania domu są bardzo popularne. Ten rodzaj paliwa jest znacznie tańszy w porównaniu do pozostałych dostępnych źródeł opału. Do tego ogrzewanie domu za pomocą gazu nie wymaga ingerencji ludzkiej, więc jest bajecznie łatwej. Montaż przydomowego zbiornika na gaz należy dokładnie zaplanować, podobnie jak wybór rodzaju zbiornika. Nie wgłębiając się w temat, możemy popełnić wiele błędów, co może skutkować problemami z instalacją. (więcej…)

Konserwacja i przeglądy kotłów na gaz płynny

Gaz płynny jest jedną z najbardziej popularnych substancji wykorzystywanych do ogrzewania. Do jego spalania wykorzystuje się specjalne kotły. Dużą zaletą tego rodzaju paliwa jest uniwersalność, można wykorzystać go zarówno do ogrzania domu, jak i do zasilania kuchenki gazowej. Charakteryzuje się dużą wydajnością spalania i niską ceną. Taka ilość zalet wpływa na jego rosnącą popularność. Jednak wykorzystując kocioł na gaz płynny, należy pamiętać o regularnych przeglądach i konserwacji. Dzięki temu kocioł będzie pełnił dobrze swoje funkcje przez długi czas bez żadnych awarii. (więcej…)

Jakie zanieczyszczenia mogą występować w LPG?

LPG jest jednym z najbardziej wszechstronnych i chętniej stosowanych paliw, sprawdzających się zarówno przy napędzaniu silników spalinowych, jak i wykorzystaniu do celów grzewczych czy zasilania kuchenek. Oferuje bardzo wysoką kaloryczność, a jego spalanie jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Dla osiągania dobrych efektów należy jednak zawsze wybierać gaz płynny pochodzący od sprawdzonego dostawcy, dzięki czemu w jego składzie nie znajdą się substancje obniżające efektywność spalania lub mogące zagrozić trwałości używanych urządzeń. (więcej…)

Spalanie gazu płynnego. Jak odprowadzać spaliny?

W dzisiejszych czasach, podejmując niemal każdą decyzję powinniśmy brać pod uwagę, jakie ma ona konsekwencje dla środowiska naturalnego naszej planety. Podobnie, wybierając sposób ogrzewania danej przestrzeni lub pomieszczenia, warto mieć na uwadze konsekwencje jego stosowania, a przede wszystkim potencjalne zanieczyszczanie środowiska. Pod tym względem, bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie gazu płynnego, który pozwala na znaczącą oszczędność, wygodę użytkowania, uniwersalność użycia, a także znacznie mniejszy niż inne paliwa wpływ na występowanie efektu cieplarnianego. (więcej…)

Cechy dobrego dostawcy gazu płynnego

Gaz płynny LPG ma szerokie zastosowanie w przemyśle, transporcie, rolnictwie, budownictwie oraz równie często używany jest do ogrzewania lub oświetlania pomieszczeń. Powoduje to, że zapotrzebowanie na gaz płynny rośnie nie tylko wśród firm, instytucji i zakładów przemysłowych, ale również u klientów indywidualnych wykorzystujących LPG w swoich gospodarstwach domowych. Aby móc w pełni bezpiecznie korzystać z tego przyjaznego środowisku paliwa, należy znaleźć doświadczonego dostawcę, który zapewni nam najwyższej jakości gaz. Oto czym powinien charakteryzować się dobry dostawca gazu płynnego. (więcej…)

Kiedy warto wymienić kocioł gazowy?

Sprawność instalacji grzewczej jest niezwykle ważna nie tylko dla zapewnienia jej właściwego działania, ale również dla bezpieczeństwa mieszkańców, czy osób korzystających z budynku. Kocioł jest jednym z najważniejszych elementów każdej instalacji grzewczej. Jego poprawne funkcjonowanie wpływa na jego wydajność i zapewnia optymalne zużycie paliwa, a także pozwala na szybką reakcję na zmianę temperatury na zewnątrz. Właśnie dlatego warto pamiętać regularnych przeglądach kotła gazowego. Należy również pamiętać o szybkiej reakcji na ewentualne awarie. Zdarza się również tak, że kocioł gazowy trzeba wymienić. Kiedy warto o tym pomyśleć? (więcej…)