Wpisy

Czy instalacje gazu płynnego są proste w obsłudze?

Coraz więcej osób decyduje się na zamianę ogrzewania węglem na ogrzewanie gazem w swoich domach. Powody ku temu są różne: od czynników ekonomicznych po ekologiczne. Czy jednak instalacje gazu płynnego i piece gazowe należą do prostych w obsłudze? A może technologia ich produkcji poszła już tak daleko, że w ogóle nie trzeba ich obsługiwać? Rozwiewamy wątpliwości. (więcej…)

Dlaczego warto zamienić ogrzewanie węglowe na ogrzewanie gazem?

Coraz częściej mówi się o konieczności zastępowania wysokoemisyjnych źródeł energii tymi, które są bardziej ekologiczne. Jednym z nich jest gaz grzewczy. Jakie przesłanki stoją za tym, żeby zamienić ogrzewanie węglowe na ogrzewanie gazem? (więcej…)

Dlaczego gaz propan-butan jest paliwem tańszym od innych źródeł energii do ogrzewania domu?

Dużo się mówi o tym, że płynny gaz propan-butan staje się coraz bardziej tańszym surowcem energetycznym przeznaczonym do ogrzewania domu. Czy faktycznie tak jest? Jakie czynniki mogą wpływać na cenę gazu grzewczego? (więcej…)

Czy samochodem na auto gaz można parkować w garażu podziemnym?

Wielu właścicieli samochodów z autogazem ze zdziwieniem odkrywa, że przy niektórych parkingach podziemnych znajdują się tabliczki informujące o zakazie wjazdu pojazdów zasilanych LPG. Czy istnieją jakieś prawne przesłanki do wprowadzania takich restrykcji? (więcej…)

Zasady działania lamp gazowych

Lampy gazowe nie są archaicznym przeżytkiem. Wciąż używa się ich podczas kempingów czy biwaków. Omawiamy zasady ich działania i wyjaśniamy, czy lampę gazową można zasilać gazem z butli turystycznej. (więcej…)

Jak zadbać o prawidłową wentylację kotłowni gazowej?

Gaz to wydajne źródło energii, dlatego jest coraz częściej wykorzystywany jako surowiec grzewczy w gospodarstwach domowych. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie podczas użytkowania kotłów na gaz grzewczy. Podpowiadamy, jak zadbać o prawidłową wentylację w kotłowni gazowej. (więcej…)

Perspektywy paliw gazowych w dobie elektromobilności

W dobie postępujących gwałtownie zmian klimatycznych państwa kładą coraz większy nacisk na rozwój niskoemisyjnego i zeromisyjnego transportu, zarówno publicznego, jak i indywidualnego. Jednym z głównych jego obszarów ma być elektromobilność, czyli masowe wprowadzanie do ruchu drogowego autobusów i samochodów elektrycznych. Czy zatem samochody z autogazem będą miały rację bytu? (więcej…)

Czy samochody na LPG w czasie jazdy zużywają benzynę?

Niższe ceny paliwa gazowego, łatwa dostępność stacji autogazu w całej Polsce i większy komfort jazdy – to najważniejsze zalety, o których mówi się w kontekście opłacalności posiadania instalacji LPG. Nie wszyscy jednak wiedzą, że samochód z gazem LPG wciąż zużywa benzynę. W jakich sytuacjach to następuje i czy w związku z tym autogaz w samochodzie naprawdę się opłaca? (więcej…)

Na co zwrócić uwagę, wybierając dystrybutora gazu płynnego?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup instalacji gazowej do ogrzewania domu lub montaż stacji autogazu w samochodzie. Powodów jest kilka – począwszy od niższych cen gazu w porównaniu do innych źródeł energii lub paliw, a skończywszy na aspektach związanych z ochroną środowiska. Jednak, żeby móc korzystać z gazu płynnego w sposób bezpieczny i ekonomicznie korzystny, należy wybrać rzetelnego dystrybutora gazu płynnego. Doradzamy, czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego dostawcy. (więcej…)

Jak dobrać pojemność butli gazowej do zapotrzebowania?

Gaz płynny jest wydajnym, niedrogim i ekologicznym źródłem energii w domach i wielu różnych miejscach. Z jego pomocą można ogrzewać domy jednorodzinne, mieszkania, domki letniskowe, ale również używać go do przygotowywania posiłków podczas grilla, campingów czy biwaków. W tym celu warto zaopatrzyć się w butle gazowe. Ale jak dobrać pojemność butli z gazem do zapotrzebowania? (więcej…)