Gaz płynny

Naszą specjalnością jest hurtowa i detaliczna sprzedaż gazu płynnego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży gazu do ogrzewania pomieszczeń, paliwa gazowego czy dostawie gazu do stacji LPG. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy oraz instytucje. Wśród naszych odbiorców gazu płynnego są podmioty nie tylko z Galewic, Wielunia i innych wsi oraz miejscowości w województwie łódzkim, ale także z różnych regionów Polski. Nasz gaz jest używany w wielu gospodarstwach domowych, lokalach usługowych i zakładach pracy w regionie łódzkim oraz na terenie kraju.

Propan butan w butlach, LPG w samochodach i inne nasze produkty

Nasz wysokiej jakości gaz płynny jest przystosowany do wykorzystywania go jako materiał do ogrzewania pomieszczeń, oświetlania czy do używania w przemyśle i transporcie.

Wśród naszych produktów można znaleźć między innymi:

Propan czy propan-butan?

Nasza oferta obejmuje zarówno propan, jak i mieszankę propan-butan. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to są dwa odmienne rodzaje gazu, które różnią się właściwościami. Najważniejsza z różnić dotyczy temperatury wrzenia – otóż propan z substancji ciekłej w gazową przemienia się dopiero w temperaturze około -40°C, podczas gdy propan-butan już przy temperaturze -0,5°C. To sprawia, że można go trzymać w zbiornikach na terenie posesji, nawet jeśli panują dość niskie temperatury. Jest dobrym materiałem opałowym, pozwala on na uzyskanie większej temperatury i można ten typ gazu spalać w kotłach kondensacyjnych, które gwarantują większą wydajność gazu. Nie każdy jednak jednak jest w posiadaniu takiego kotła. Poza tym należy jednak pamiętać, że za propanem-butanem przemawia jego wyższa kaloryczność i wartość opałowa w fazie gazowej (1 metra sześciennego). Propan-butan sprawdza się więc głównie w wyższych, dodatnich temperaturach, a także w urządzeniach o mniejszym poborze gazu, Natomiast propan odwrotnie – w tych z większym. Oczywiście ta znany pod nazwą LPG mieszanina ropopochodnych gazów jest też wykorzystywana jako paliwo do napędu silników samochodowych.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących szczegółów naszej oferty, zachęcamy do kontaktu z siedzibą naszej firmy w Galewicach. Nasi pracownicy udzielą informacji na wszelkie nurtujące was pytania.