Gaz grzewczy i opałowy

Gaz LPG ma bardzo szerokie spektrum możliwości w zakresie ogrzewania. LPG może służyć do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody czy przygotowywania posiłków. Zbiorniki przydomowe ukryte są głęboko pod ziemią, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na estetykę otoczenia.

Gaz płynny pozwala zupełnie zrezygnować z korzystania z gazu ziemnego. Jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji od innych źródeł energii, dzięki czemu zainstalowanie gazu w zbiornikach z biegiem czasu może się okazać bardzo opłacalną inwestycją, która szybko się zwróci. Duże oszczędności oraz szerokie możliwości zastosowania gazu płynnego sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na gaz płynny jako metodę ogrzewania domu.

Dostawca gazu płynnego Gal-Gaz dostarcza zbiorniki w kilku wymiarach, dzięki czemu mogą być one idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Instalacje przydomowe są właściwie bezobsługowe, wszelkie czynności związane z napełnianiem i konserwacją przeprowadzają nasi przedstawiciele i dystrybutorzy.

Korzyści z zastosowania gazu płynnego do ogrzewania domu

Dlaczego w ogóle ogrzewać gazem?

Czysta oszczędność:

  • Gaz propan-butan jest paliwem tańszym od innych źródeł energii, a równocześnie posiada wyższą wartość opałową.

Co to oznacza dla Ciebie?

  • Stosowanie gazu płynnego sprawia, że nie tylko mniej zapłacisz za ogrzanie swojego domu, ale również zużyjesz mniej paliwa. To się po prostu opłaca!

Pamiętaj jednak, że gaz grzewczy na również inne zalety:

  • ogrzewanie gazem jest wygodniejsze niż ogrzewanie olejowe czy węglowe – nie wymaga codziennego dostarczania paliwa, a instalacja nie zabiera miejsca w piwnicy
  • gazem się nie pobrudzisz, gaz nie ma też przykrego zapachu
  • jedna instalacja gazowa zapewnia jednocześnie ogrzewanie domu, ogrzewanie wody oraz gaz w kuchence. Nie musisz używać dodatkowo butli i masz pewność, że gazu nie zabraknie akurat w chwili, gdy przyrządzasz swoje ulubione danie.
  • gaz jest paliwem przyjaznym dla środowiska naturalnego – przy spalaniu nie zanieczyszcza powietrza
  • wygodny w użyciu – instalacja gazu płynnego nie wymaga skomplikowanej obsługi
  • wbrew obiegowej opinii profesjonalnie wykonana i użytkowana instalacja gazowa jest jednym z najbezpieczniejszych elementów w Twoim domu