Gaz grzewczy i opałowy

Dlaczego warto zdecydować się na zakup gazu grzewczego od Gal-Gaz z Galewic? Powodów jest wiele. Przede wszystkim gaz LPG ma bardzo szerokie spektrum możliwości w zakresie ogrzewania. LPG może służyć do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody czy przygotowywania posiłków. Zbiorniki przydomowe ukryte są głęboko pod ziemią, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na estetykę otoczenia.

Dzięki gazowi grzewczemu możesz całkowicie zrezygnować z korzystania z gazu ziemnego. Jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji od innych źródeł energii, na przykład prądu elektrycznego, dzięki czemu zainstalowanie gazu w zbiornikach z biegiem czasu może się okazać bardzo opłacalną inwestycją, która szybko się zwróci. Duże oszczędności oraz różnorodne możliwości zastosowania gazu płynnego sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na gaz płynny jako metodę ogrzewania domu.

Gaz grzewczy – jak wygląda i do kogo skierowana jest nasza oferta?

Zbiornik LPG to najwygodniejsze rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych znajdujących się na wsiach lub w miastach, którzy chcą ogrzewać je gazem. Są oni w lepszej sytuacji od mieszkańców bloków, w których nie ma przyłącza gazowego, ponieważ ci muszą uzyskać zgodę reszty lokatorów na podłączenie do gazu ziemnego. Tym samym ci pierwsi nie są skazani na gaz ziemny, lecz mogą wybrać właśnie gaz płynny w zbiornikach. To rozwiązanie poleca się więc szczególnie wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia gospodarstwa domowego do gazociągu lub ewentualny jego koszt jest wyższy od zamontowania zbiornika LPG. Taka sytuacja może wystąpić, jeżeli gazociąg znajduje się daleko od domostwa – to automatycznie zwiększa koszty instalacji przyłącza. Gaz grzewczy w z zbiornikach może być też wykorzystywany do zapewniania energii cieplnej w budynkach usługowych, na przykład w tych, w których mieszczą się lokale gastronomiczne.

Dostarczamy zbiorniki w kilku wymiarach, dzięki czemu są one idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Nie musisz jednocześnie obawiać się dodatkowych obowiązków związanych z posiadaniem takiej instalacji. Instalacje przydomowe są właściwie bezobsługowe, a wszelkie czynności związane z napełnianiem i konserwacją przeprowadzają nasi przedstawiciele i dystrybutorzy. Sprzedajemy także gaz w butlach o różnych pojemnościach, przeważnie wykorzystywanych do zasilania kuchenek gazowych w domach.

Jakie są korzyści z zastosowania gazu płynnego do ogrzewania domu?

Zastanawiałeś się nad tym, dlaczego w ogóle ogrzewać dom gazem?

Przede wszystkim jest to czysta oszczędność, ponieważ:

  • Gaz propan-butan jest paliwem tańszym od innych źródeł energii, a równocześnie posiada wyższą wartość opałową.

Co to oznacza dla Ciebie?

  • Stosowanie gazu płynnego sprawia, że nie tylko mniej zapłacisz za ogrzanie swojego domu, ale również zużyjesz mniej paliwa. To się po prostu opłaca!

Inne zalety gazu grzewczego

Pamiętaj jednak, że gaz grzewczy na również inne zalety:

  • ogrzewanie gazem jest wygodniejsze niż ogrzewanie olejowe czy węglowe – nie wymaga codziennego dostarczania paliwa, a instalacja nie zabiera miejsca w piwnicy, gaz płynny do ogrzewania jest więc bardzo wygodny w magazynowaniu
  • gazem się nie pobrudzisz, gaz nie ma też przykrego zapachu
  • jedna instalacja gazowa zapewnia jednocześnie ogrzewanie domu, ogrzewanie wody oraz gaz w kuchence. Nie musisz używać dodatkowo butli i masz pewność, że gazu nie zabraknie akurat w chwili, gdy przyrządzasz swoje ulubione danie.
  • gaz jest paliwem przyjaznym dla środowiska naturalnego – przy spalaniu nie zanieczyszcza powietrza i nie wytwarza popiołów
  • czasem zdarza się tak, że węgiel lub pellet mimo wyższej ceny nie odznacza się wysoką kalorycznością, w przypadku gazu grzewczego ten problem nie występuje
  • wygodny w użyciu – instalacja gazu płynnego nie wymaga skomplikowanej obsługi
  • wbrew obiegowej opinii, profesjonalnie wykonana i użytkowana instalacja gazowa jest jednym z najbezpieczniejszych elementów w Twoim domu, a dostarczane przez nas zbiorniki są zgodne ze wszelkimi normami i atestami