Blog

Czy instalacje gazu płynnego są proste w obsłudze?

Coraz więcej osób decyduje się na zamianę ogrzewania węglem na ogrzewanie gazem w swoich domach. Powody ku temu są różne: od czynników ekonomicznych po ekologiczne. Czy jednak instalacje gazu płynnego i piece gazowe należą do prostych w obsłudze? A może technologia ich produkcji poszła już tak daleko, że w ogóle nie trzeba ich obsługiwać? Rozwiewamy […]

Dlaczego warto zamienić ogrzewanie węglowe na ogrzewanie gazem?

Coraz częściej mówi się o konieczności zastępowania wysokoemisyjnych źródeł energii tymi, które są bardziej ekologiczne. Jednym z nich jest gaz grzewczy. Jakie przesłanki stoją za tym, żeby zamienić ogrzewanie węglowe na ogrzewanie gazem?

Dlaczego gaz propan-butan jest paliwem tańszym od innych źródeł energii do ogrzewania domu?

Dużo się mówi o tym, że płynny gaz propan-butan staje się coraz bardziej tańszym surowcem energetycznym przeznaczonym do ogrzewania domu. Czy faktycznie tak jest? Jakie czynniki mogą wpływać na cenę gazu grzewczego?

Czy samochodem na auto gaz można parkować w garażu podziemnym?

Wielu właścicieli samochodów z autogazem ze zdziwieniem odkrywa, że przy niektórych parkingach podziemnych znajdują się tabliczki informujące o zakazie wjazdu pojazdów zasilanych LPG. Czy istnieją jakieś prawne przesłanki do wprowadzania takich restrykcji?

Zasady działania lamp gazowych

Lampy gazowe nie są archaicznym przeżytkiem. Wciąż używa się ich podczas kempingów czy biwaków. Omawiamy zasady ich działania i wyjaśniamy, czy lampę gazową można zasilać gazem z butli turystycznej.

Jak zadbać o prawidłową wentylację kotłowni gazowej?

Gaz to wydajne źródło energii, dlatego jest coraz częściej wykorzystywany jako surowiec grzewczy w gospodarstwach domowych. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie podczas użytkowania kotłów na gaz grzewczy. Podpowiadamy, jak zadbać o prawidłową wentylację w kotłowni gazowej.